اخبار شبکه سپهر برنامه ها دسته بندی نشده سواد رسانه ای صفحه اصلی

شبکه سپهر با برنامه «مجازیست» میزبان فعالان فضای مجازی می‌شود

مدیر شبکه تلویزیونی سپهر رسانه ملی اعلام کرد: فعالان حوزه‌های مختلف فضای مجازی در قالب برنامه «مجازیست» میهمان شبکه سپهر می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، رسول شکری نیا گفت: شبکه سپهر به منظور توسعه فعالیت های خود در حوزه تخصصی و ارتقاء سطح سواد فضای مجازی کاربران و مخاطبان، برنامه ترکیبی «مجازیست» را تولید کرده است و از هفته آینده در کنداکتور پخش قرار می دهد.
وی افزود: در این برنامه 75 دقیقه ای فعل و انفعالات حوزه فضای مجازی در لایه‌های مختلف اعم از کاربران، پلتفرم ها، فناوری‌های نوین، آینده پژوهی، سواد رسانه و فضای مجازی، چهره‌ها و فعالان فضای مجازی، شبکه‌های اجتماعی، کسب و کارهای مجازی و… بررسی می‌شود.
شکری نیا با اشاره به تعاملی بودن این برنامه، ادامه داد: تلاش همکاران ما در همه برنامه‌های شبکه سپهر و ازجمله برنامه «مجازیست» توجه جدی به مخاطب و استفاده کننده‌هاست و در این برنامه نیز تولیدات مردمی، سئوالات مردمی و مخاطبان نوجوان و جوان در اولویت قرار دارند.
مدیر شبکه سپهر تصریح کرد: بخش اتاق خبر برنامه نیز در هرقسمت آخرین ترندها، اخبار پربازدید و وقایع و حواشی حوزه فضای مجازی را با رویکرد کارشناسی، تحلیل و ارائه خواهد کرد و صحت و سقم اخبار، شایعات و فیک نیوزها در فضای مجازی را نیز با بررسی روزانه یک موضوع ارائه می دهد.
وی افزود: محوری ترین آیتم این برنامه بخش پرونده ویژه است که با حضور کارشناسان و مدیران و مسئولان و نیز چهره‌های شاخص فضای مجازی به صورت مستمر متناسب با اولویت های مورد نظر مردم، مسائل مرتبط با فضای مجازی مانند هوش مصنوعی، رمز ارزها، شبکه‌های اجتماعی و پیام رسان‌ها، پلتتفرم های گوناگون، شبکه ملی اطلاعات، بازی‌های ایرانی و غیر ایرانی، اینفلوئنسرها و راهبران مجازی، تولید و توزیع محتوا در فضای مجازی، وی او دی‌ها و تلویزیون‌های تعاملی و…  را بررسی می‌کند و متناسب با موضوع برنامه، راهکارهای مناسب برای رفع دغدغه‌ها، خواسته‌ها و نیازهای مخاطبان ارائه می دهد.
شکری نیا با اشاره به رویکرد جدید شبکه سپهر، ادامه داد: شبکه سپهر در رویکرد جدید خود میزبان همه تلاشگران عرصه فضای مجازی است و بنا دارد زحمات، تلاش ها و موفقیت های فعالان لایه‌های مختلف فضای مجازی را با رویکرد حمایتی پیگیری و دنبال کند بنابراین سامانه‌های پیامکی، شبکه‌های اجتماعی و سایت خود را تعاملی و دوسویه دیده است که از یک طرف تولید و پخش آثار حرفه ای، کیفی و با میزان تاثیرگذاری مشخص در دستور کار است و از طرف دیگر تولید کنندگان مردمی، جوانان و نوجوانان و خانواده‌ها، مجموعه‌های تولید محتوای مردمی و انقلابی، نهادها و سمن‌های فعال در حوزه مسائل اجتماعی و فرهنگی این شبکه را در کنار خود خواهند دید.
مدیر شبکه سپهر گفت: علاوه بر برنامه‌های تامینی، معرفی برنامه‌های برتر شبکه‌ها، ظرفیت های پلتفرم های گوناگون و آثار برتر تولید مردم که از استانداردهای لازم برای پخش تلویزیونی برخوردار باشند در کنداکتور شبکه سهم خواهند داشت.
وی در پایان تصریح کرد: برنامه‌های جامع شبکه سپهر در دوره جدید فعالیت خود در بخش های گوناگون تدوین و در حال طی مراحل پیش تولید، تولید و تصویربرداری است و همین ماه، برنامه ریزی برنامه اصلی و محوری شبکه به اتمام می رسد که طی آن بسیاری از فعالیت های مهم که دست برتر شبکه در فضای رسانه و مجازی است به زودی اطلاع رسانی می‌شود.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *